تاریخ انتشار :شنبه ۴ مرداد ۹۳.::. ساعت : ۱:۱۳ ب.ظ
فاقددیدگاه 377 بازدید

افزایش ۱۶۰ نفری ظرفیت آزمون دستیاری/ احتمال تعویق

آزمون دستیاری
افزایش 160 نفری ظرفیت آزمون دستیاری/ احتمال تعویق Reviewed by Phduni_aqu on Jul 26Rating: 4.5

افزایش ۱۶۰ نفری ظرفیت آزمون دستیاری/ احتمال تعویق

معاون آموزشی وزارت بهداشت در واکنش به تجمع داوطلبان آزمون دستیاری در مقابل وزارت بهداشت، گفت: در تلاش هستیم با اتخاذ تدابیری در عین حال که قانون اجرا می‌شود، داوطلبان سهمیه آزاد نیز تحت فشار قرار نگیرند به همین منظور پیش بینی شده تا حدود ۱۶۰ نفر ظرفیت آزمون دستیاری افزایش یابد.

دکتر امیرمحسن ضیائی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اعتراض و تجمع داوطلبان در مقابل وزارت بهداشت در مورد سهمیه‌های ۳۰ درصدی مناطق محروم است که مصوبه مجلس شورای اسلامی است. وزارت بهداشت تمام تلاش خود را انجام داد تا این قانون قبل از اعلام نتایج اصلاح شود اما متاسفانه فوریت آن رای نیاورد ولی ممکن است برای سال آینده اصلاحاتی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه سعی می‌کنیم اثر این مصوبه تا حد ممکن تعدیل شود، اظهار کرد: اختصاص ۳۰ درصد سهمیه به مناطق محروم برای آزمون دستیاری عدد کمی نیست بنابراین برای آنکه شانس داوطلبان سهمیه آزاد نیز تضییع نشود، پیش بینی کرده‌ایم حتی الامکان افزایش ظرفیتی داشته باشیم اما باید این مسئله را مورد توجه قرار داد که افزایش ظرفیت در آزمون دستیاری کار بسیار مشکل و زمانبریست.

ضیائی با اعلام اینکه حدود ۱۶۰ نفر افزایش ظرفیت در آزمون دستیاری خواهیم داشت ، گفت: این افزایش ظرفیت‌ها بیشتر در دانشگاه‌های بزرگ صورت خواهد گرفت ضمن آنکه عدد ۱۶۰ نفر نیز برای آزمون دستیاری عدد زیادی است.

احتمال تعویق دوهفته ای سال تحصیلی دانشجویان دستیاری

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره زمان شروع به کار نیروهای دستیاری، اظهار کرد: دستیاری همچون فضای دانشگاهی، ترم تحصیلی ندارد اما معمولا ابتدای شهریور ماه نیروهای جدید آغاز به کار می‌کنند که این یک گردش حیاتی خدمت است. با اتفاقاتی که رخ داده ممکن است تا دو هفته شروع کار به تعویق بیفتد تا تغییر و تحولات انجام شود اما تا این لحظه تصمیم قطعی برای تاریخ شروع دستیاری نگرفته‌ایم.

ضیائی درباره زمان اعلام نتایج انتخاب واحدهای آزمون دستیاری افزود: از آنجایی که امسال این آزمون با پیچیدگی‌های زیادی روبروست و سهمیه‌های بومی کار را دشوار کرده است سعی می‌کنیم تا ۱۵ مردادماه نتایج اعلام شود اما این تاریخ قطعی نیست.

علت اعمال نشدن مصوبه مجلس برای آزمون ارشد

ضیائی درباره علت اعمال نشدن ۳۰ درصد سهمیه مناطق محروم در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی نیز اظهار کرد: در ورودی قانون نام کلیه رشته‌ها آمده اما اصل قانون در مورد رشته‌هایی است که ارائه خدمات می‌دهند. ضمن آنکه قانون مذکور قبل از بسته شدن دفترچه‌های کارشناسی ارشد ابلاغ نشده بود .

تقویم زمان انتخاب رشته چهل و یکمین آزمون دستیاری تخصصی

انتخاب رشته چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته­های تخصصی بالینی پزشکی، از عصر امروز شنبه ۴ مردادماه آغاز می شود و تا روز دوشنبه ۶ مردادماه ادامه دارد. داوطلبین چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری می توانند با مراجعه به سایت sanjeshp.ir، در فرصت تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

گفتنی است، طی روزهای گذشته تا به امروز شماری از داوطلبان دستیاری از شهرهای بزرگ کشور در تماسی با ایسنا ضمن انتقاد از مصوبه مجلس از وزارت بهداشت و به ویژه دکتر هاشمی درخواست داشتند که با اتخاذ تدابیری اجازه ندهند حق‌شان در آزمون امسال تضییع شود.

, , , , , ,

دیدگاه خود را به ما بگویید.