تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ دی ۹۴.::. ساعت : ۵:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه 721 بازدید

برگزاری کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع در روز پنجم بهمن‌ماه

سرپرست دانشگاه خوارزمی از برگزاری دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع در روزهای پنجم و ششم بهمن ماه در کتابخانه ملی تهران خبر داد و گفت: یکی از فعالیت‌های دانشگاه خوارزمی فعال کردن بخش همایش بوده است به طوری که در دو سال گذشته بیش از ۱۰ سال قبل همایش و کنفرانس داشتیم زیرا در بخش تولید علم و انتقال دانش کنفرانس‌ها نقش مهمی دارند.

وی افزود: کنفرانس‌هایی با موضوعات علوم زیستی، علوم انسانی، علوم تربیتی و مهندسی صنایع برگزار گردید که این کنفرانس‌ها در سطح بین‌المللی هستند.

سبحان‌اللهی با بیان اینکه رشته صنایع یکی از رشته‌های میان رشته‌ای است گفت: این رشته در تمام بخش‌ها کاربرد دارد و قرار است در کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع بهترین رساله دکتری در این رشته نیز انتخاب شود که در حال حاضر ۱۲ رساله تعیین شده است و ۶ نفر به عنوان فینالیست انتخاب شده‌اند که از این ۶ نفر سه نفر ایرانی هستند.

در ادامه ابوالفضل میرزازاده دبیر علمی کنفرانس نیز با بیان اینکه کارهای این کنفرانس از ۱۸ ماه پیش آغاز شده است گفت: برای بین‌المللی بودن این کنفرانس شاخص‌هایی را مطرح کردیم و بیش از ۴۳ کشور در این کنفرانس نماینده دارند.

وی افزود: کمیته علمی بین‌المللی کنفرانس نیز با حضور بیش از ۱۸ کشور مختلف از جمله کشورهای آلمان، چین، آمریکا و ژاپن و حدود ۲۰ انجمن معتبر بین‌المللی تشکیل شده است.

به گفته میرزازاده مقالات برگزیده این کنفرانس در ۱۲ نشریه معتبر بین‌المللی به چاپ می‌رسد.

همچنین نسیم غنبر تهرانی دبیر اجرایی همایش نیز گفت: در حاشیه این همایش تورهای صنعتی در روز هفتم بهمن ماه برگزار می‌شود، همچنین ۸ پنل همزمان نیز در زمینه موضوعات تخصصی دایر است.

وی اضافه کرد: کمیته ملی و همایش متشکل از بهترین اساتید دانشگا‌های شریف، علم و صنعت، تربیت مدرس، تهران، خواجه‌نصیر، علوم و فنون مازندران، آزاد تهران جنوب است.

منبع خبرگزاری فارس

دیدگاه خود را به ما بگویید.