تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۵:۱۸ ب.ظ
فاقددیدگاه 1,348 بازدید

تاریخ اعلام نتایج نهایی پذیرش دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد

تاریخ اعلام نتایج نهایی پذیرش دکتری پژوهش محور دانشگاه آزادReviewed by Phduni_aqu on Apr 27Rating: 5.0

تاریخ اعلام نتایج نهایی پذیرش دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از زمان اعلام نتایج نهایی پذیرش دکترای پژوهش محوردر تیرماه ۹۴ خبر داد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علوی فاضل، درباره روند و وضعیت مصاحبه داوطلبان دوره دکترای پژوهش محور گفت: ۱۰ هزار داوطلب برای دکترای پژوهش محور ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد، ۳۵۰۰ نفر واجد شرایط شرکت در مرحله مصاحبه شدند.

وی در توضیح اینکه با چه معیاری این افراد برگزیده شده اند،‌ تصریح کرد: برای دکترای پژوهشی به جهت آنکه کیفیت برای ما بسیار اهمیت دارد، شرایطی همچون دارا‌ بودن معدل بالای ۱۸ برای رشته‌های علوم انسانی و بالای ۱۷ برای رشته‌های فنی و علوم پایه در نظر گرفته شده است.

علوی‌فاضل در ادامه افزود: افراد پذیرفته شده در مرحله اول، در قالب ۲۱۵ گروه تخصصی تقسیم شدند که این تعداد گروه، شامل حدود ۱۴۰۰ رشته-محل است و از آنجایی‌که طبق مجوزهای دریافت‌شده برای هر رشته-محل تنها دو نفر پذیرفته خواهند شد، بنابراین نهایتا در مجموع حدود ۲۸۰۰ نفر از میان واجدان شرایط برای حضور در دوره های دکترای پژوهش محور پذیرفته خواهند شد.

وی بیشترین تعداد متقاضیان دکترای پژوهش محور را در رشته معماری اعلام کرد و افزود: تا کنون مصاحبه ۱۵۰ گرایش پایان یافته است.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در پاسخ به سوالی درباره زمان پایان مصاحبه با داوطلبان دوره دکترای پژوهش محور و اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان، گفت: تا کنون حدود ۱۵۰ گروه تخصصی مصاحبه های علمی متقاضیان را انجام داده اند و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه این روند به پایان‌ رسد.

وی در عین حال تاکید کرد: البته به دلیل کثرت داوطلبان در حدود ۴ رشته پرمتقاضی ممکن است مصاحبه ها تا خرداد ماه نیز ادامه یابد.

علوی فاضل در خاتمه در خصوص زمان اعلام نتایج این مصاحبه ها تصریح کرد: ان شاء الله نتایج پذیرش دکترای پژوهش محور تیرماه اعلام می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.