تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۱ دی ۹۳.::. ساعت : ۵:۴۲ ب.ظ
فاقددیدگاه 912 بازدید

تعداد ثبت نام کنندگان ازمون دکتری آزاد و دولتی

تعداد ثبت نام کنندگان ازمون دکتری آزاد و دولتی

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت نام ۱۱۰ هزار و ۹۶۴ داوطلب در آزمون دکتری تخصصی ۹۴  در ۲۱۵ رشته خبر داد.

به گزارش پی اچ دی تست ، دکتر علوی فاضل با اعلام این خبر به روابط عمومی معاونت سنجش و پذیرش گفت: آزمون دکتری تخصصی در روز جمعه مورخ ۱۰/۱۱/۹۳ در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.

علوی فاضل در مورد تعداد ثبت نام شوندگان در آزمون دکتری امسال گفت: ۱۱۰۹۶۴ نفر در ۲۱۵ رشته در آزمون دکتری تخصصی این دوره شرکت کرده اند .

معاون سنجش و پذیرش در ادامه افزود: آزمون دکتری امسال در ۱۱ حوزه امتحانی شامل: تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، اهواز، زاهدان، شیراز، کرمان، رشت، ساری و کرمانشاه برگزار خواهد شد که در خصوص جزئیات آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان در نظر داشته باشند که در حوزه امتحانی ای که انتخاب کرده اند می بایست در جلسه آزمون حضور یابند و الزاماً انتخاب اول آنها به معنای محل حوزه امتحانی محسوب نمی شود.

گفتنی است سال گذشته حدود ۸۴ هزار نفر در آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده بودند.

آمار ثبت نام کنندگان کنکور دکتری ۹۴ به تفکیک گروه های آزمایشی

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ۲۰۱ هزار و ۳۳۵ نفر در ۷ گروه آزمایشی کنکور  دکتری  سال ۹۴ ثبت نام کرده اند.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۴ در ۷ گروه آزمایشی در ۱۵ اسفندماه ۹۳ برگزار می شود. ثبت نام در این آزمون در آذر ماه انجام گرفت و در نهایت تعداد ۲۰۱ هزار و ۳۳۵ داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند.

توکلی خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۰۱ هزار و ۳۳۵ داوطلب ۸۷ هزار و ۴۲۰ نفر زن و ۱۱۳ هزار و ۹۱۵ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۴۳٫۴۲ درصد داوطلبان زن و ۵۶٫۵۸ درصد داوطلبان مرد هستند.

وی یادآور شد: این آمار نسبت به سال ۹۳ که تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری نیمه متمرکز  ۲۴۰ هزار و ۳۹۱ نفر بوده است تعداد ۳۹ هزار و ۵۶ نفر کمتر است و در واقع تعداد داوطلبان ۱۶٫۲۵ درصد نسبت به سال ۹۳ کاهش یافته است.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۴ در ۷ گروه آزمایشی گفت: بیشترین تعداد شرکت کنندگان در گروه علوم انسانی با ۹۰ هزار و ۸۹۹ داوطلب است.

وی افزود: ۲۸ هزار و ۷۷۰ نفر در گروه علوم پایه، ۴۰ هزار و ۱۸۵ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۱۷ هزار و ۲۷۳ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۸ هزار و ۷۱۰ نفر در گروه هنر، ۲ هزار و ۷ نفر در گروه دامپزشکی و ۱۳ هزار ۴۹۱ نفر در گروه زبان ثبت نام کرده اند.

, ,

دیدگاه خود را به ما بگویید.