تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ دی ۹۴.::. ساعت : ۵:۱۹ ب.ظ
فاقددیدگاه 798 بازدید

سند آمایش آموزش عالی

سند آمایش آموزش عالی

منصور کبگانیان دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور در حاشیه هفتاد و سومین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی در جمع خبرنگاران گفت: بحث آمایش آموزش عالی در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی و نقشه جامع علمی قرار دارد که امروز مباحث مهم و محورهای کار در جلسه ارائه شد و با توجه به اینکه آمایش عالی مسئله بسیار مهمی است قرار شد عرصه سند و به خصوص وزارت کار نیز در این مجموعه دیده شود.

وی افزود: نماینده وزارت کار هم بسته پیشنهادی خود در رابطه با فارغ‌التحصیلان و نرخ بالای بیکاری فارغ‌التحصیلان را ارائه داد.

کبگانیان با تأکید بر انسجام سیاست کاری در حوزه آموزش عالی اظهار داشت: مأموریت‌های ملی و فراملی برای فارغ‌التحصیلان دیده شده تا به نحوی در سند آمایش آموزش عالی این بحث نیز در نظر گرفته شود.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت:‌ اشکالات سند آمایش آموزش عالی جمع‌بندی شده است و قرار شد وزیر علوم و معاونانش هفته آینده سند را به ما تحویل دهند.

وی افزود: همچنین سند وزارت صنایع تحت عنوان سند آمایش صنایع کشور نیز هفته آینده ارائه می‌شود و سند آمایش دانشگاه آزاد نیز برای بررسی به ستاد نقشه جامع علمی تحویل داده می‌شود.

کبگانیان افزود: سند جامع توسعه صنایع دریایی کشور نیز سندی بسیار مهمی است که هفته آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.