تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۳.::. ساعت : ۲:۳۶ ب.ظ
فاقددیدگاه 11,464 بازدید

سوالات انگلیسی مصاحبه دکتری چیست؟

مصاحبه دکتری
سوالات انگلیسی مصاحبه دکتری چیست؟Reviewed by Phduni_aqu on Aug 3Rating: 4.5

سوالات انگلیسی مصاحبه دکتری چیست؟

سوالی که به طور معمول داوطلبان دکتری می پرسند این است که مصاحبه انگلیسی آزمون دکتری به چه صورت برگزار می شود؟ چه مدت زمان به آن اختصاص می یابد و یا اینکه چه سوالاتی در مصاحبه انگلیسی دکتری متداول تر است.

به گزارش پرتال تحصیلات تکمیلی به طور معمول سوالاتی نظیر بک گراند آموزشی شما، و معرفی کردن خود به زبان انگلیسی جزء موارد متداول در آزمون مصاحبه است به عنوان مثال مصاحبه کننده از شما می پرسد:  Please introduce yourself ، بنابراین بهتر است مقدمه ای راجع به معرفی خودتان به انگلیسی در ذهن داشته باشید تا بتوانید راحت تر به اینگونه سوالات پاسخ دهید. در مصاحبه دکتری امکان طرح هر گونه سوال به زبان انگلیسی وجود دارد. به داوطلبان توصیه می شود مکالمه خود را تا حدی ارتقاء دهند تا بتوانند از عهده این قسمت با موفقیت بیرون بیایند. گاهاً نیز مشاهده می شود که یک متن انگلیسی جلو داوطلب گذاشته و از وی خواسته می شود متن را خوانده و ترجمه کند. البته متن بیشتر اوقات تخصصی است.

همچنین سوالات پیرامون پایان نامه نیز امری متداول است.

در رابطه با زمان اختصاص یافته به این بخش از سوالات انگلیسی معمولا یک چهارم زمان کل مصاحبه است و یا حتی کمتر. البته نمی توان نسخه جامعی برای مدت زمان پیچید.

یک نکته مهم در هنگام پاسخ به سوالات انگلیسی مصاحبه دکتری

یادتان باشد در هنگام پاسخ دهی به سوالات دکتری بایستی اطلاعات خود را به زبان انگلیسی بیان نمود و با صدایی رسا و قابل فهم به تک به تک سوالات پاسخ دهید. نکته مهمی که گاهاً فراموش می شود این است که ما فراموش می کنیم پر حرفی کنیم… بله پر حرفی. در سوالات انگلیسی هدف تشخیص مهارت زبانی شماست بنابراین سعی کنید به جوانب مختلف سوال پاسخ دهید کار خود را ادامه دهید تا زمانی که مصاحبه کنننده حرف شما را قطع کند. توصیه می شود قبل از مصاحبه بارها و بارها سوالات متداول را از خود پرسیده و با صدای بلند پاسخ دهید تا روز مصاحبه اعتماد به نفس کافی در این زمینه داشته باشید.

از شما روز مصاحبه دیگر چه سوالاتی به انگلیسی پرسیده اند؟ دیدگاه های خودتان را در این قسمت برای سایر داوطلبان بیان کنید.

, , , , , , ,

دیدگاه خود را به ما بگویید.