تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۷:۵۷ ب.ظ
فاقددیدگاه 1,349 بازدید

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری ۹۴ اعلام شد

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری 94 اعلام شدReviewed by Phduni_aqu on May 4Rating: 5.0

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری ۹۴ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور فهرست مدارک موردنیاز داوطلبان برای شرکت در مصاحبه های آزمون دکتری۹۴ سراسری را اعلام کرد.

مدارک مورد نیاز به گزارش پرتال تحصیلات تکمیلی که می‌بایست معرفی‌شدگان برای انجام مراحل مصاحبه همراه خود داشته باشند به شرح زیر است :

۱- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره – معرفی‌‌شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۹۴/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند (اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۳۷ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و فرم مندرج در صفحه ۹۴ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی).(معدل مندرج در آن باید با معدل اعلامی به این سازمان یکسان باشد).

۲- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

تبصره ۱- آن‌دسته از معرفی شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره ۲ معرفی‌‌شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بندهای ۱ و ۲ فوق نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند. (معدل مندرج در آن باید با معدل اعلامی به این سازمان یکسان باشد).

۴ـ اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

۵ـ اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از معرفی‌شدگانی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

تبصره – آن ‌دسته از معرفی‌شدگان برای مصاحبه که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده‌اند، موظف به ارائه گواهی معتبر در این خصوص می‌باشند. لازم به توضیح است مطابق ضوابط مربوط، منحصراً مربیان آموزشی رسمی (آزمایشی یا قطعی) دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری یا سایر دانشگاه‌هایی که دارای هیأت ممیزه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری باشند، مجاز به استفاده از سهمیه «مربی» در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۴ می‌باشند به عبارت دیگر مدرسان و اعضاء هیأت علمی پیمانی، قراردادی، حق‌التدریس، دستیاران آموزشی و … اجازه استفاده از این سهمیه را ندارند.

۶- کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

تذکرات مهم : 

۱- به اطلاع آندسته از داوطلبانی که علاقه‌مندی خود را به بورس اعزام به خارج از کشور در فرم انتخاب رشته محلهای تحصیلی اعلام نموده‌اند، می‌رساند که باتوجه به ظرفیتهای اعلام شده درهرکد رشته امتحانی، افرادی که از نظر علمی در ردیف ۲ برابر ظرفیت قرار گرفته‌اند درکارنامه اعلام نتایج این مرحله به عنوان معرفی‌شده بورسیه اعزام به خارج از کشور مشخص شده‌اند که هماهنگی لازم جهت انجام مصاحبه و سایر مراحل به طریق مقتضی از طریق اداره کل بورس و اعزام به خارج از کشور سازمان امور دانشجویان با آنها بعمل خواهد آمد لذا از مراجعه حضوری به این سازمان و اداره کل مذکور خودداری فرمایند.

۲ – نظر به اینکه برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی علاوه بر مدارک لازم برای مصاحبه و همچنین در خصوص ساعت و زمان حضور در مصاحبه اطلاع‌رسانی لازم را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود مشخص می‌نمایند لذا به داوطلبان گرامی تأکید می‌شود که به منظور اطلاع از تاریخ، زمان و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه قبل از مراجعه به دانشگاه یا موسسه مربوط به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاهی که قرار است در مصاحبه آن شرکت نمایند، مراجعه کنند.

, , ,

دیدگاه خود را به ما بگویید.