تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۳.::. ساعت : ۶:۲۷ ق.ظ
فاقددیدگاه 375 بازدید

نتیجه بررسی وضعیت لغو قبولی متقاضیان دکتری دانشگاه تهران

نتیجه بررسی وضعیت لغو قبولی متقاضیان دکتری دانشگاه تهران

نتیجه بررسی وضعیت لغو قبولی متقاضیان دکتری دانشگاه تهران

سرپرست دانشگاه تهران افزود: نتیجه جلسه این دانشگاه در خصوص وضعیت لغو قبولی متقاضیان دکتری (استعداد درخشان) دانشگاه تهران را اعلام کرد.

دکتر نیلی احمد آبادی در خصوص نتیجه بررسی وضعیت لغو قبولی متقاضیان دکتری (استعداد درخشان) دانشگاه تهران گفت: جلسه ای درخصوص این موضوع برگزار شد و بررسی های لازم صورت گرفت و وقت زیادی صرف بررسی تمام مکاتبات و سوابق صرف شد.

وی ادامه داد: براساس بررسی هایی که صورت گرفت مشخص شد که قبولی آنها توسط دانشگاه و ستاد دانشگاه، اعلام نشده بلکه گروه‌ها و دانشکده‌ها این مساله را اعلام کرده بودند.

سرپرست دانشگاه تهران افزود: به خاطر ضوابطی که از سوی وزارت علوم اعلام شده بود متاسفانه این دانشجویان نمی توانستند مشمول استعداد درخشان شوند.

وی ادامه داد: اکنون دو سالی از این موضوع گذشته است و دانشگاه ظرفیت خود را با استعداد درخشان و پذیرش دانشجو تکمیل کرده نمی‌تواند کار خاصی دراین زمینه انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته دانشگاه تهران مازاد بر ظرفیت آزمون سراسری، در فراخوانی اقدام به جذب دانشجویان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری کرد. طبق روال، متقاضیان به گروههای آموزشی جهت مصاحبه، آزمون کتبی و یا شفاهی و ارزیابی مدارک معرفی شدند. سپس گروهی از اعضای هیات علمی، پس از آزمون کتبی، این دانشجویان را مورد مصاحبه علمی قرار داده و مدارک علمی آنها را ارزیابی کردند افرادی که بیشترین امتیاز را آورده بودند به عنوان افراد پذیرفته شده به شورای آموزشی دانشکده ها معرفی کردند.

همچنین از معاونت آموزش دانشگاه با این افراد تماس گرفته و قبولی آنها تائید شد و از آنها خواسته شد که مدارک ثبت نام خود را تحویل دانشگاه دهند. در حالی که این دانشجویان خود را برای ثبت نام آماده می کردند از اداره آموزش دانشگاه مجددا با آنها تماس گرفته و اعلام شد که قبولی آنها لغو شده است. آنها در توضیح این رویداد اعلام کردند که طبق مصوبه جدید هیات رئیسه وقت دانشگاه، افرادی که دوره ارشد خود را در مدتی بیش از چهار ترم به پایان رسانده اند استعداد درخشان تلقی نمی شوند.

براین اساس پرونده قبولی دکترای استعدادهای درخشان این دانشجویان لغو شد. این مساله باعث شد که این دانشجویان که حدود ۴۳ دانشجو هستند امکان ثبت نام در دانشگاه های معتبر دیگر را نیز از دست بدهند و پیگیری های آنها نیز در دوره دکتر فرهاد رهبر رئیس سابق دانشگاه تهران، سپس در دوره دکتر محمد حسین امید سرپرست دانشگاه ، به جایی نرسید اکنون این  دانشجویان در بلاتکلیفی قبولی یا عدم قبولی به سر می برند و  خواهان بررسی موضوع توسط سرپرست جدید دانشگاه تهران دکتر نیلی احمد آبادی بودند.

, , , , , , , , ,

دیدگاه خود را به ما بگویید.